פיתוח אתרים

מזה כעשור ואפילו יותר, פיתוח אתרים הוא תחום אשר נמצא בצמיחה. כל עסק רוצה נוכחות באינטרנט ומתעניין בפיתוח אתרים, ישנם גם עסקים רבים אשר עבורם האינטרנט הוא העסק ולכן מבחינתם חשוב מאוד להשקיע בפיתוח אתרים. אם אתם בעלי עסק ורוצים להיכנס גם לתחום האינטרנט, כלומר לתת לעסק שלכם נוכחות באינטרנט על מנת לפתוח ערוץ מכירות נוסף או להשתמש באינטרנט ככלי פרסומי או שאתם חושבים להקים עסק המתבסס על אתר אינטרנט אז אתם בכיוון הנכון של צמיחה לעסק שלכם. נוכחות באינטרנט בעולם העסקים של היום היא פשוט חובה. שימו לב שאני מתייחס אל הנושא כאל פיתוח אתרים ולא כאל בניית אתרים, מכיוון שבניית אתרים מבחינתי מתייחסת יותר לצד הטכני ואילו פיתוח האתר מתייחס לכל מה שכלול ואפרט בהמשך.

אם אתם רוצים אתר אינטרנט עבור העסק שלכם אז מומלץ לפנות למי שמבין ועוסק בפיתוח אתרים ולא לנסות לבנות אתר בעצמכם. מוטב שתתמקדו בפיתוח ובניית העסק שלכם ותשאירו את הנושא של פיתוח אתרים למומחים. אם עדיין יש לכם ספק לגבי ההמלצה החד משמעתית שלי להעניק את פיתוח האתרים לאנשי מקצועי, בואו נדבר על המורכבות שבבניית האתרים. מלבד פיתוח האתר מבחינה טכנית יש להשקיע הרבה בשלושה דברים חשובים שהם – פיתוח התוכן עבור האתר, עיצוב האתר וקידום האתר. העבודה הטכנית של פיתוח אתרים בעצם מחברת בין שלושה תחומים אלו.

פיתוח תוכן לאתר

תחום זה של פיתוח תוכן לאתר הוא דבר חשוב מאוד ומהותי מאוד עבור האתר. לתכנים באתר יש משמעות מבחינת קידום האתרים, שבו אעסוק בהמשך ומבחינת העניין שיש לאנשים באתר. חשוב שבאתר יהיה תוכן איכותי, ברור, קריא, מנוסח היטב וללא שגיאות. לתכנים יש היבט שיווקי רב ולכן יש לכתוב אותם מנקודות מבט שיווקית כפי שעושים במשרדי פרסום. אל תצפו שמי שבונה את האתר וכותב את שורות הקוד הוא האדם המתאים לכתיבת התוכן. בשביל זה אני אומר שפיתוח אתרים הוא חבילה שלמה, מי שעוסק בפיתוח אתרים בדרך כלל נעזר בצוות שלם שאיתו הוא מחלק את העבודה.

עיצוב האתר

חלק חשוב מפיתוח האתר הוא העיצוב של האתר – עיצוב מתייחס לרקע, לצבעים, לגופנים, לכפתורים וכל המראה הוויזואלי של האתר. עיצוב האתר הוא הפנים של האתר ואין לזלזל בו. מי שמתעסק בפיתוח אתרים מבין את חשיבות העיצוב ונותן למעצב מקצועי לעשות את העיצובים עבור האתר.

קידום האתר

קידום האתר הוא דבר חשוב מאוד, אין שום משמעות לאתר אם הוא לא מופיע במקום טוב במנועי החיפוש. ישנם אנשים שזה תחום המומחיות שלהם – קידום אתרים במנועי חיפוש וברשתות חברתיות. ישנן שיטות שונות לקידום אתרים, חלקן יש לעשות עוד בשלב בניית האתר וחלקן נוגעות לתוכן ולעיצוב. מי שעוסק בפיתוח אתרים הוא החוליה המקשרת בין כל היבטי בניית האתר.

Author

admin