קידום אתרים אורגני

דף תוצאות החיפוש במנוע החיפוש של גוגל מדורג לפי אלגוריתם ממוחשב. האלגוריתם קובע איזה אתרים יופיעו במקומות הראשונים על פי שורה ארוכה של פרמטרים. בין היתר, הוא מתייחס לתוכן שיש באתר, לחוויית הגלישה, למהירות הטעינה של הדפים, להתאמה של האתר לגלישה דרך מכשירים סלולאריים וכן הלאה.

באופן כללי, המטרה של האלגוריתם היא להציע לגולשי גוגל את התוצאות הטובות והרלוונטיות ביותר. כתוצאה מכך מקדמים בגוגל באופן טבעי אתרים איכותיים, ומורידים את הדירוג של אתרים שנתפסים על ידי האלגוריתם כפחות מתאימים או רלוונטיים לביטויי החיפוש.

טיפים לקידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני מבוצע על ידי שיתוף פעולה בין גורמים שונים. מלבד בעל האתר, יש צורך באנשי תוכן שיזינו תכנים רלוונטיים ויקפידו לעדכן אותם לעיתים קרובות. לצדם פועלת גם מחלקה טכנית שאחראית על התאמת הקוד של האתר לדרישות של מנועי החיפוש. בנוסף, יש אנשי מקצוע שאחראיים על סקר שוק וחיפוש אחר ביטויים רלוונטיים לקידום.

הנושא של קידום אתרים אורגני מורכב מכפי שנהוג לחשוב. הנה למשל כמה טיפים שיכולים לעזור לבצע אותו:

א. עקבו אחר ההנחיות של גוגלקידום אתרים אורגני מחייב התאמה של האתר להנחיות של גוגל. ההנחיות מתעדכנות לעיתים קרובות ולכן יש לעקוב אחריהן.

ב. שמרו על סבלנות – אי אפשר להשיג תוצאות מיידיות בקידום אורגני. בניגוד לקידום ממומן שמאפשר הופעה מהירה בתוצאות החיפוש בהתאם להשקעה כספית, הקידום האורגני דורש סבלנות ואורך רוח.

ג. הציבו את הגולש בראש סדר העדיפויות – אתרי אינטרנט שפונים לגולשים ולא רק לדרישות של מנועי החיפוש זוכים לקידום אורגני וטבעי. גוגל מנסה להעניק לגולשים שמשתמשים בו את החוויה האולטימטיבית, לכן יש לשתף איתו פעולה ולא להתנגד.

מבחינת בעלי אתרי אינטרנט, הדרך היחידה להופיע באחת התוצאות הראשונות במנוע החיפוש של גוגל היא לבצע קידום אורגני. זהו במילים אחרות קידום טבעי, שמבוסס על התאמת האתר לצרכים ולדרישות של מנוע החיפוש. באמצעות קידום אתרים אורגני ניתן לשפר משמעותית את ההופעה של האתר בתוצאות ולהגדיל את נפח הגלישה בעשרות אחוזים.

0/5 (0 Reviews)